Smilesoft, Tworzenie stron internetowych
tytuł kategorii Poradniki które nie pasowały do innych kategorii.

Jak zrobić skina do Minecrafta

Profil Autora Ocena Twoja Ocena Udostępnij
Budda (30)
7.50 z 2 głosów
share

Tworzenie skinów do Minecrafta, jeżeli chciałoby się to robić ręcznie - jest trudnym zadaniem. Skin to plik o formacie .png w którym obraz całej naszej postaci jest rozłożony na powierzchni płaskiej. To znaczy, że sam plik .png ze skinem - jest zupełnie nieczytelny. Aby maksymalnie uprościć sobie zadanie wystarczy pobrać program do robienia skinów w Minecrafcie. Program można pobrać klikając w link: Program do robienia skinów w Minecrafcie. Jeżeli znudził Cię standardowy wygląd skina, lub męczy Cię to, że ktoś ma takiego samego skina jak Ty - zrób swój!

Jak odpalić program do robienia skinów:

  • 1) Wypakuj ściągnięte archiwum ( np programem winrar )
  • 2) Odpal plik Mcskinedit.jar ( na niektórych komputerach może wyświetlać się bez rozszerzenia .jar )
  • 3) Kiedy program się odpali, kliknij OK nie zmieniając adresu URL ( dzięki temu będzie można podglądać tworzone skiny w 3D )

Po jednorazowym wykonaniu kroków powyżej, powinniśmy zobaczyć program o wyglądzie zbliżonym do zdjęcia poniżej

Zdjęcie programu do tworzenia skinów w Minecrafcie

Jak używać Minecraft Skin Edytora

  • - Lewy przycisk myszki – Rysowanie wybranym kolorem.
  • - Prawy przycisk myszki – Wymazywanie. Przezroczystość jest obsługiwana jedynie przez nakrycie głowy.
  • - Środkowy przycisk myszki ( np rolka ) – Kopiowanie koloru. To samo można osiągnąć wciskając CTRL + prawy przycisk myszki.
  • - CTRL + Lewy przycisk myszki – Wypełnienie. To ta sama funkcja co wylewanie z wiadra farby w Paincie.
  • - ALT + Prawy przycisk myszki – Alternatywny kolor. Można ustawić sobie dwa najczęściej używane kolory np czerwony będzie pod LPM a niebieski pod PPM.

Resztę narzędzi można przetestować samemu. Wymienione wyżej funkcje w zupełności wystarczą do stworzenia unikalnych i efektownych skinów. Program jest bardzo intuicyjny. Aby zapisać stworzony skin przechodzimy do pozycji 'File' w menu a następnie klikamy 'Save as' lub 'Save' jeżeli wcześniej już zapisaliśmy skin. W celu edycji już istniejącego - lub stworzonego wcześniej skina klikamy 'File' a następnie wybieramy 'Load'. Program podobnie jak Paint i inne tego typu narzędzia graficzne obsługuje możliwość cofania oraz wyprzedzenia wykonanego kroku. W tym celu wciskamy CTRL + Z lub CTRL + Y. Zakładam, że masz już program pobrany do siebie, zatem po stworzeniu nowego skina pamiętaj, aby pochwalić się nim dodając go do galerii zdjęć. W tym celu należy zalogować się do panelu gracza a następnie przejść do zakładki moja galeria. Cała społeczność Listy serwerów czeka na efekty Twojej pracy! Powodzenia!
Dodaj komentarz!Komentarze użytkowników

ok.... a jak dodać go do minecrafta???