Smilesoft, Tworzenie stron internetowych
tytuł kategorii Poradniki dotyczące podstawowych zagadnień w Minecrafcie

MineStart #6 Poradnik początkującego. Przygotowanie farmy

Profil Autora Ocena Twoja Ocena Udostępnij
Budda (30)
Brak. Bądź 1wszy!
share

W 6 już części serii MineStart przygotujemy podstawową wersję farmy - tak na szybko. Na pewno rozbudujemy ją w późniejszym czasie. Zaczniesz pozyskiwać zborze oraz zbudujesz zagrody dla zwierząt które wprowadzą się tam w następnej części poradnika. Pokażę Ci też kilka zdjęć z mojej przygody która towarzyszyła mi podczas budowania farmy. Przy okazji zaliczymy bardzo fajne osiągnięcie - jednak aby się dowiedzieć jakie zapraszam do lektury poradnika.

Pamiętna doba, wiele się wydażyło w trakcie jej trwania. Zaczniemy od dnia w którym pokażę jak zbudować prowizoryczną farmę. Tak jak pamiętasz, gorąco namawiałem Cię abyś zadbał o wybudowanie zbiornika wody obok kryjówki. Jeżeli takowy posiadasz, będziesz mógł bardziej efektywnie uprawiać roślinność różnego rodzaju. Minecraft, budowę farmy zaczynamy od zagospodarowania zbiornikiem wodnym Jeżeli ziemia uprawna jest dobrze nawilżona, uprawia jest bardziej efektywna. Można stworzyć takie warunki, prowadząc wzdłóż pola rowy z wodą. Woda nawadnia jedynie do 4 pól, dlatego zadbaj o to aby w nawet najdalszym zakamarku pola nie było od wody dalej niż 4 kratki. Póki co zrobiłem sobie ujęcie wody płynącej, jedak nabierając wodę w wiaderko a następnie wlewając do płynącej wody możesz sprawić że zamieni się w wodę stojącą. Dla nas wygodniej. Jak zaorać pole w Minecrafcie Aby zaorać pole musisz mieć motykę. Ja na tym etapie gry posiadam już diamentową, dzięki czemu wszystko idzie mi w ekspresowym tempie. I jeżeli skorzystaliście z moich porad i Wam tak będzie szło. Użyj motyki na ziemi klikając PPM na blok ziemi który chcesz zaorać. Możesz też przytrzymać PPM i posówać się do przodu lub do tyłu. Takie tricki pozwalają zaoszczędzić dużo czasu w Minecrafcie. Minecraft sadzenie zborza. Nadszedł czas wysiać zboże. Chwyć nasiona ( można je pozbierać np rozbijając bloki z trawą ) i posadź je używając PPM na zaoranym polu. Czyż nie wygląda to zachęcająco? Jak wykonać płot w Minecrafcie Przydałoby się ogrodzenie pola i wody. Schemat receptury zakłada wykorzystanie jedynie patyków, więc zrobienie większej ilości bloków płotu na pewno będzie trwało dosłownie kilka minut. Podwójny płot w Minecrafcie Płot kładzie się zupełnie tak samo jak inne bloki. Jeżeli chcesz zmniejszyć prawdopodobieństwo ucieczki zwierząt w przyszłości zamkniętych w zagrodach - zrób 2 poziomowy płot. Nie uchroni on Cię jednak przed pająkami ponieważ te potrafią się wspinać nawet po pionowych ścianach. Minecraft rosnące zboże Tak by to mogło wyglądać. Zboże będzie sobie powoli rosło, nie ma sensu go scinać wcześniej niż cała uprawa nie dojdzie do ostatniej fazy wzrostu ( wówczas jest najwyższe oraz ma ciemno zielony kolor ) Minecraft jednopoziomowy płot Ja jednak jestem zwolennikiem funkcjonalności oraz ekonomiki, dlatego wybieram płot jedno poziomowy, a na uciekające zwierzęta znajdziemy inny fajny patent. Tymczasem dokończyłem budowę zagrody. Wstępnie chciałbym tam umieścić owce oraz krowy, dlatego na razie robię tylko 2 zagrody. W późniejszym etapie zapoluję zarówno na świnki jak i na kurczaki - ale rozbudową zajmiemy się później. Dopuki zwierzaków nie ma w zagrodzie polecam trzymać ją otwartą aby łatwiej móc wprowadzić zwierzę. Jednak jak już tam coś zamieszka zdecydowanie będziesz musiał zamykać za sobą ( przy pomocy bloku z płotem ) za każdym razem kiedy będziesz chciał wejść do środka zagrody lub z niej wyjść.

Jeżeli chodzi o niezbędnik żywieniowy na tym go zakończymy. Teraz zaprezentuję Ci niespodziankę artykułu o której wspomniałem w nagłówku. Dowiesz się teraz jak wykonać zadanie pojedynek snajperów. Minecraft wysokie schody Zadanie to polega na ustrzeleniu z odległości przynajmniej 100 bloków ( metrów ) szkieleta przy pomocy łuku i strzał. Można w tym celu wejść na jakieś bardzo wysokie wzgórza i z nich wypatrywać swoją ofiarę. Ja jednak mam inny fajny pomysł, który w przyszłości dodatkowo wykorzystamy. Zacznij budować schody na możliwie największą wysokość, ale tak aby w nocy dobrze widzieć gdzie są potworki. Możesz ją wykonać z ziemi lub np bruku. Jeżeli będziesz wysoko i będziesz chciał postawić kolejny stopień, pamiętaj że możesz wychylić się do przodu nie będąc narażonym na upadek. W tym celu przytrzymaj shift i wychyl się ile dasza radę. Minecraft budowanie wysokich schodów Wysokość schodów dobierz sam. Ja patrzyłem na oko. Zadanie jest dość mozolne i pracochłonne jednak w późniejszym etapie gry przyda nam się ta możliwość umieszczenia czegoś wysoko nad ziemią. Minecraft celowanie do potwora z łuku Kiedy już zapadnie noc, uzbrój się w łuk i strzały. Aby wystrzelić strzałę przytrzymaj PPM, nakieruj myszką kierunek strzału i puść PPM. Pamiętaj że podstawowe prawa fizyki są w Minecrafcie zaadoptowane - dlatego strzała lecąca daleko zaczyna opadać. Przy wykonywaniu tego zadania wręcz na pewno musisz celować znacznie ponad głowę potwora. Minecraft osiągnięcie pojedynek snajperów Nagrodą za zabicie szkieleta z tej odległości jest zaliczone osiągnięcie "Pojedynek Snajperów" Minecraft zombie villager Na koniec dwa screeny. Na powyższym widać mutację Zombie czyli Zombie Villager ( Mieszkaniec wioski w którego uderzył piorun ) Minecraft zombie jokey Na drugim przedstawiam kolejnego niezbyt częstego gościa w świecie Minecrafta czyli Zombie Jokey. Jest to mały zombiak który jedzie na kórze. Jeżeli spotkasz go na swojej drodze najpierw zabij małego zombie celując w niego. Jeżeli zabijesz kurczaka Zombiak ruszy na Ciebie. A te małe są szybkie więc warto przy nich uważać.

Minecraft kaktus W tej części poradnika MineStart pokazałem Ci jak przygotować farmę na przybycie zwierząt. Miał być nie za długi poradnik a wyszło jak zwykle. Ale to dobrze. Zachęcam Was serdecznie do komentowania moich poradników oraz do dopisywania swoich przemyśleń i porad dotyczących tego numeru. Przyszła zatem pora na kolejny poradnik w którym dowiesz się jak wypełnić zagrody zwierzętami. Jak łapać zwierzęta w Minecrafcie oraz jak rozmnażać zwierzęta w Minecrafcie. Zapraszam serdecznie do przeczytania części 7.Dodaj komentarz!