Smilesoft, Tworzenie stron internetowych
tytuł kategorii Poradniki dotyczące podstawowych zagadnień w Minecrafcie

Minecraft pierwsza noc, czyli jak zacząć grać

Profil Autora Ocena Twoja Ocena Udostępnij
Budda (30)
10.00 z 3 głosów
share

Po przeczytaniu poradnika, Jak wejść na serwer Minecraft, czas na postawienie pierwszych kroków w świecie Minecraft. Już za chwilę, dowiesz się o co dokładnie chodzi w grze, która podbiła serca milionów. Aby na dobre rozpocząć, musimy zapewnić sobie miejsce, w którym przynajmniej na razie będziemy mogli schować się na noc. Otóż moi mili państwo, tam gdzie za dnia oko cieszą pasące się na łące owce oraz krowy, nocą straszą pająki, zombiaki, szkielety i inne potwory na walkę z którymi jeszcze przyjdzie czas.

Budowę kryjówki rozpoczniemy od przygotowania narzędzi. W tym celu musimy znaleźć jakieś drzewo, i zebrać trochę drewna. Aby to zrobić, podejdź do drzewa i uderzaj je przytrzymując lewy przycisk myszki. Po rozbiciu klocka imitującego pień drzewa, zbierz drewno które wypadło i kontynuuj demolkę. Bez obaw, możesz pozwolić sobie na rozbijanie drzewa w pionie, na szczęście nie zawali się na Ciebie.

Teraz, przydałoby się znaleźć jakieś miejsce na kryjówkę. Najlepiej nadają się do tego na przykład górki w których możemy kopać.

Miejscóweczka upatrzona, czas przygotować się do pracy. Jak nazwa gry sugeruje, jedną z głównych rzeczy na których opiera się gra jest crafting. Można to przetłumaczyć na polski jako tworzenie, rzemieślnictwo. W celu stworzenia jakiegokolwiek przedmiotu, otwieramy okienko craftingu ( litera E ). Będziemy potrzebować desek, aby je zrobić, umieść drewno które zdobyłeś w okienko craftingu ( 2 na 2 pola ) jak na załączonym obrazku Przerób całe drewienko jakie posiadasz. Wykonasz to klikając na deski po prawej od pól craftingu ( Wooden Planks ). Kolejną rzeczą, która będzie nam potrzebna jest toolbox. służy on do craftingu, jednak mamy w nim więcej miejsca ( 3 na 3 pola ). Crafting Table można wytworzyć z własnie zrobionych desek, w tym celu wkładamy po desce w każde z 4 okienek craftingu ( jeżeli chwyciłeś więcej deseczek, wkładaj je na pola craftingu nie lewym, lecz prawym przyciskiem myszy ), i pobieramy 1 toolboxa. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pudełko z narzędziami i będzie nam służyło między innymi do wyrobu narzędzi potrzebnych przy budowie kryjówki.
Otwieramy go klikając nań prawym przyciskiem myszy. Pierwsze co odrazu możemy zauważyć, to wspomniane wcześniej więcej miejsc do craftingu. Teraz, musimy wytworzyć kije. W tym celu, wkładamy dwie deski pionowo jedna pod drógą, w prawym dolnym narożnika.
Kiedy mamy do dyspozycji kije oraz deski, tworzymy Wooden Pickaxe, czyli drewniany kilof, jakkolwiek śmiesznie i dziwnie by to nie brzmiało. W końcu walczymy o przetrwanie prawda? Najlepiej nadaje się do niszczenia bloków kamieni, zwróć uwagę, że jeżeli w trakcie niszczenia klocków przy pomocy kilofa, zielony paseczek pod nim się skończy, kilof zostanie uszkodzony, i nie będzie można z niego sprawnie korzystać.

Całość budowli, ma nas odgrodzić od nieprzychylnego świata nocnych potworów, dlatego będziemy musieli wykopać sobie wejście na drzwi, oraz względnie skromną, lub wielką wg potrzeb jaskinię. Kryjówkę należy kopać na wysokość 3 sześcianów. Jednak zanim zaczniemy rozkopywać naszą kryjówkę, koniecznie musimy zadbać o drzwi. W przeciwnym wypadku, w trakcie budowania, prędzej czy później dopadnie nas jakaś zjawa, i będziemy musieli poświęcić ładnych kilka minut na odnalezienie drogi powrotnej do naszego zakątka. Aby wybudować drzwi, należy umieścić w toolboxie 2 kolumny, po 3 rzędy desek.
Po stworzeniu drzwi, warto od razu je wprawić. Można to wykonać w prosty sposób, klikając prawym przyciskiem myszki we wcześniej przygotowanym tunelu. Drzwi otwieramy podchodząc do nich, i klikając prawy przycisk myszki. Po wejściu upewnij się, że zamknąłeś za sobą drzwi, otwarte nic nie dadzą.
Teraz możemy zacząć budować sobie jaskinię, kryjówkę, o której kiedyś za dzieciaka niejednokrotnie marzyliśmy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Możemy zrobić sobie jaskinię trzy na trzy pola, i spełni nam ona funkcję bunkra, ale chyba nie o to chodzi. Ja na potrzeby tutoriala postanowiłem poświęcić kilka chwil i zbudować sobie większe włości, aby rozwinąć trochę wyobraźnię gracza. Po drodze postaram się wyłowić jakiś węgiel, który to posłuży nam do zrobienia pochodni, która niewyobrażalnie wręcz zwiększy luksus naszego patio.

Ważna sprawa, pochodnie. Tworzymy je przy pomocy jednego patyczka, nad którym umieszczamy węgielek. Z takiego układu, wyjdą nam 4 pochodnie. Ja będę potrzebował ich znacznie więcej, jednak na razie muszę się wstrzymać z powodu braku jednego z surowców. Oto jak robi się pochodnie

Kryjówka, przedsionek z toolboxem.

Chciało mi się dla Was pokombinować, i w mojej kryjówce, zafundowałem sobie podziemia. Oto wejście do piwnic kryjówki

Podziemia kryjówki od strony wejścia.

Podziemia, spojrzenie na wyjście.

Przygotowanie całości było czystą zabawą, musiałem tylko wyskoczyć w międzyczasie po trochę drewna, a z czasem, kiedy coraz głębiej rozkopywałem podziemia, znajdywałem węgiel. Robiąc z niego pochodnie, i wykorzystując ją do oświetlenia całej posesji. Czasowo wyszedłem na tym gorzej, niż gdybym zbunkrował się w kryjówce wielkości schowka na miotły, ale było całkiem przyjaźnie. Nie wiem czy zauważyliście, ale kiedy siedzieliśmy tu zabunkrowani, minęła nie tylko cała pierwsza noc, ale cały kolejny tydzień. Nie licząc jednego zagrożenia polegającego na tym, iż przekopałem się do jeziora i zaczęło mi zalewać podwodną jaskinię. Szybko uporałem się jednak z usterką. Wystarczyło zabudować dziurę. Jeżeli szedłeś równomiernie ze mną, gratuluję wybudowania pierwszej kryjówki na serwerze Minecraft,oraz przetrwania pierwszej nocy. Oby tak dalej!
Dodaj komentarz!