Smilesoft, Tworzenie stron internetowych
tytuł kategorii Poradniki dotyczące podstawowych zagadnień w Minecrafcie

Minecraft nie działa, problem z wejściem do gry

Profil Autora Ocena Twoja Ocena Udostępnij
Budda (30)
10.00 z 1 głosu
share

Gra jest na tyle popularna, że zdążyła doświadczyć prób odpalenia na wielu rodzajach systemów i sprzętów. Po ostatnim newsie w którym dowiedzieliśmy się, iż powstaje wersja minecrafta na Androida, chyba nic już nas nie może zaskoczyć, jednak zanim zaczniemy się ekscytować wspaniałą grą i jej możliwościami, musimy najpierw mieć możliwość zagrania. Postanowiliśmy przedstawić najczęściej spotykane problemy, przy próbie dostania się do czekającego nas świata MC.

1) No JVM can be found in Your system.
Podstawową sprawą jest to, że Minecraft jest grą opartą na JAVIE ( jest to język programowania Firmy SunMicrosystem ). Java jest to platforma umożliwiająca kodowanie między systemowych aplikacji. Aby zadziałała nam jakakolwiek aplikacja w Javie, w tym Minecraft, musimy mieć zainstalowaną Javę. Pobierz Javę dla systemu Windows

2) Could not find the main class
Jeden z najczęstrzych problemów. Jednak nie zawsze jest to problem, najczęściej, wystarczy kilka razy spróbować włączyć grę, i komunikat za którymś razem nie zostanie wyświetlony. Może też wynikać z braku kompatybilności z javą. Zainstaluj javę ponownie używając linka z podpunktu pierwszego. Jeżeli na przykład spróbowałeś uruchomić grę 20 razy, i zawsze wyskoczył ów błąd, raczej sobie odpuść, i spróbuj z aktualizacją javy.

3) Gra zacina się, lub ekran robi się czarny i nic się nie dzieje.
Prawdopodobną przyczyną błędu jest złe zapakowanie gry, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Mineshaftera. Bardziej ambitni mogą spróbować jeszcze raz i poprawnie zapakować grę. Przyczyną zacinania się gry, może też być sprzęt. Gra jest dość wymagająca, przetacza się przez nią tona kodu i grafiki generowanych w czasie rzeczywistym. Miliony obiektów w javie, potrafią zajechać nawet najlepszy komputer.

4) internal exeption : java.lang.classcastexception: biz cannot be cast to fv
Błąd rzadko spotykany. Spróbuj odpalić grę w okienku zamiast na fullscreenie

5) Error: Could not find or load main class net.minecraft.client.main.Main
Błąd można naprawić pobierając MultiMC. Użyj MultiMC do  odpalenia Minecrafta. Możesz też spróbować zrobić NOWEGO użytkownika windows i spróbować na nim. Błąd może być powodowany przez nieznane znaki w folderach lub nazwie użytkownika windows, np z użyciem pl znaków?

Macie jeszcze jakieś problemy? Jeżeli znacie coś ciekawego napiszcie w komentarzu, dopiszę do listy
Dodaj komentarz!