Smilesoft, Tworzenie stron internetowych
tytuł kategorii Poradniki dotyczące podstawowych zagadnień w Minecrafcie

Minecraft Klawiszologia i sterowanie. PC, PS3, Xbox 360

Profil Autora Ocena Twoja Ocena Udostępnij
Budda (30)
10.00 z 2 głosów
share

Klawiszologia ( sterowanie ) w grze Minecraft. Jest to artykuł obowiązkowy dla każdego nowego gracza, który jeszcze nie miał zbyt wiele do czynienia z Minecraftem. Warto mieć go pod ręką dopóki nie opanujemy w pełni całej klawiszologii. Ze sterowaniem postacią jest łatwiej - szybko da się tego nauczyć ponieważ Minecraft jest grą o dość mocno okrojonych możliwościach ruchowych - ale czego potrzeba nam więcej? Wszak całe piękno Minecrafta leży właśnie w jego prostocie. Niniejszy poradnik opisuje klawiszologię 3 platform. Minecraft klawiszologia pc, Minecraft klawiszologia Xbox oraz Minecraft klawiszologia PlayStation. Zaczynamy!

Minecraft klawiszologia na PC

Klawisz Funkcja
W - Ruch postaci do przodu.
A - Ruch postaci w lewo.
S - Ruch postaci do tyłu.
D - Ruch postaci w prawo.
Spacja - wykonanie skoku. W połączeniu z klawiszami ruchu można skakać w różnych kierunkach. Jeżeli jesteś w trybie creative naciśnij 2 razy szybko spację aby zacząć latać.
Lewy Shift - umożliwia bezgłośne skradanie się. Przy pomocy tego przycisku można również segregować przedmioty. Jeżeli jesteś w trybie Creative i aktualnie latasz przytrzymanie tego klawisza spowoduje obniżenie Twojej pozycji w dół.
do
1-9 tymi klawiszami możesz wybrać pojedyńcze przedmity z paska. Odpowiednie poukładanie przedmiotów oraz znajomość ich rozmieszczenia znacznie usprawnia rozgrywkę.
E - Tym przyciskiem otworzysz plecak
Q - Służy do wyrzucania przedmiotów
T - wciśnięcie tego klawisza spowoduje pojawienie się okna dialogowego który umożliwia nam chatowanie z innymi graczami.
/ - Tak zwany slash. Ten sam który jest na klawiszu znaku zapytania. Wpisanie ukośnika umożliwi Ci dostęp do konsoli i wpisywania komend.
Esc - Jeżeli jesteś w trybie singleplayer wciśnięcie Escape powoduje zapałzowanie gry, natomiast w multiplayerze włączysz nim menu.
F1 - Służy do włączenia HUD'a w grze. Jest to dopasowanie interfejsu użytkownika np do zrobienia screena
F2 - Służy do zrobienia screena z gry.
F3 - Włącza wyświetlanie dodatkowych informacji w okienku gry, czyli FPS oraz ilość ładujących się kawałków mapki.
+
F3 + F - Kombinacja służy do zmiany poziomu mgły. Jeżeli masz dobry sprzęt możesz ustawić poziom na taki jak tylko Ci się podoba. Jeżeli masz słaby sprzęt i gra Ci laguje, dobrze jest zmniejszyć poziom mgły do najmniejszego. Wówczas gra będzie zurzywać mniej zasobów komputera co może podnieść płynność rozgrywki.
+
Shift + F3 - działa tak samo jak samo F3 jednak dodatkowo wyświetla wykres wydajności gry.
+
F3 + H - Po wciśnięciu tej kombinacji, oraz najechaniu na jakiś przedmiot w ekwipunku zobaczysz dodatkowe informacje takie jak ID przedmiotu oraz opcjonalnie inne rzeczy w zależności od przedmiotu. Dla przykładu dla zbroi widać ilość pozostałych użyć
F5 - Przełączenie widoku postaci. Najczęściej widok pierwszo osobowy służy do toczenia rozgrywek, natomiast 3 osobowy do robienia fajnych screeneów.
F8 - Wciśnięcie tego przycisku włączy płynność obrazu. Jest to tryb który wykorzystuje się podczas tworzenia filmików. Dzięki temu tak nie klatkuje.
F11 - Służy do włączenia trybu pełnoekranowego. Ten niestety czasami się zacina i zamiast widzieć pełne okro z grą widzimy okno wypełnione czernią. To bug podczas renderingu. Aby poradzić sobie z tą wyjątkową sytuacją wciśnij alt + tab - zwinie Ci to grę do paska i umożliwi jakiekolwiek dalsze działania.
TAB - Będąc na serwerach multiplayer ten button pokaże nam listę graczy.


Minecraft klawiszologia na PlayStationMinecraft klawiszologia na Xbox'a
Dodaj komentarz!