Smilesoft, Tworzenie stron internetowych
tytuł kategorii Encyklopedia Minecrafta

Encyklopedia Biomów Minecraft.

Profil Autora Ocena Twoja Ocena Udostępnij
Budda (30)
5.50 z 2 głosów
share

Świat Minecraft jest zbudowany z Biomów. Można powiedzieć że są różnorodne pod względem pogody, temperatury oraz aury tereny. Na chwilę obecną w Minecrafcie jest około 40 oryginalnych biomów. Twórcy gry co jakiś czas dodają nowe biomy dla różnorodności, jednak na chwilę obecną nie są planowane żadne nowe biomy - dlatego postanowiłem przedstawić Wam wszystkie gromadzone od wielu dni informacji na temat biomów w Minecrafcie. Tak powstała Minecraftowa Encyklopedia Biomów.

Minecraft Biomy

ID: 29 Puszcza ( Roofed Forest )
Puszcza to bardzo ciekawy Biom. Ogólnie jest to gęsto zarośnięty ciemnym dębem las. Bardzo gęsto posadzone drzewa przyczyniły się do nazwy Biomu ( Roofed oznacza zadaszony, Forest - las ). Nazwa jest bardzo adekwatna. Jeżeli wdrapiesz się na któreś z drzew sam tego zaświadczysz. Będziesz mógł z dużą dozą prawdopodobieństwa chodzić po koronach drzew i to z jednej na druga. W tym biomie bądź jednak ostrożny. Gęsto posadzone drzewa mogą sprawić, że w środku dnia zespawnują się tam potworki. Jak wiadomo potwory spawnują się niezależnie od pory dnia a od oświetlenia. W tym wypadku biom puszczy może stworzyć warunki do pojawienia się mobów za dnia. Jest to barwny Biom. Trudno się po nim poruszać ( bardzo gęsto poupychane obiekty - jak to w puszczy ). Możesz tu znaleźć grzyby wielkości drzew. Warto je ścinać, chociażby aby pozyskać składniki na zupę grzybową. Puszcza ze względu na możliwość wystąpienia miejsc z oświetleniem poniżej poziomu 7 jest czasem nazywana "Dark Forest" czyli "Ciemny Las"

ID: 3 Ekstremalne Wzgórza ( Extreme Hills )
Nazwa nie wzięła się z nikąd. Biom jest rzeczywiście Extremalny zbocze jest bardzo strome, niemal pionowe. Wchodząc na ten biom możesz obawiać się wysokości, upadek z takiego biomu zazwyczaj kończy się utratą kilku serduszek lub nawet śmiercią. Biomem jest zasadniczo wzgórze, dlatego roślinności nie ma tu zbyt wiele. Na szczycie i gdzie niegdzie po bokach dostrzeżemy pojedyńcze drzewa ( głównie świerki, ale dąb też tu może wystąpić ). Jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne - te zależą od wysokości zbocza. Jeżeli zbocze jest wyższe niż do poziomu 95 metrów nad skałę macierzyste ( te biomy dochodzą do wyskości nawet 125 metrów ) szczyt będzie ośnierzony. Co ciekawe, Ekstremalne Wzgórza są jedynymi miejscami w których naturalnie mogą wystąpić rybiki cukrowe oraz złoża szmaragdu. Jeżeli zdecydujesz się na kopanie w tym miejscu - spoko, ale pamiętaj żeby cały czas kontrolować czy nie wyszedłeś poza granice biomu. Jeżeli zaczniesz kopać na Ekstremalnych Wzgórzach, sam się zorientujesz że w porównaniu z innymi biomami bardzo dużo jest tutaj jaskiń. Kiedy poszedłem robić screeny na potrzeby encyklopedii, wpadłem w jedną z takich jaskiń i było całkiem kolorowo. Czekały tam na mnie 2 Creepery, pająk oraz źródło lawy i wody niemalże przy sobie. Tego biomu warto poszukać mając do wykonania osiągnięcie "Kiedy świnie zaczną latać" ponieważ świnie w naturalny sposób respią się na owych szczytach ( oczywiście nie zawsze ) oraz co lepsze - upadek z takiej wysokości na śwince załatwia nam osiągnięcie natychmiast.

ID: 1 Równiny ( Plains )
Jest to biom który w Minecrafcie odgrywa ważną rolę. Równina obok Sawanny to jedyne dwa biomy w Minecrafcie na których w naturalny sposób spawnują się konie. Jest to teren w głównej mierze porośnięty trawami i kwiatami. Raczej rzadko będziesz miał możliwość schowania się tu w cieniu drzewa. Na biomie równiny mogą także wygenerować się wioski. Na samym początku przygody warto jest się rozejrzeć po okolicznych równinach, zarówno w poszukiwaniu bardzo cennych na początku gry itemków ze skrzynek w wioskach. Graczowi który właśnie stworzył świat z pewnością przydadzą się występujące to stworzenia neutralne takie jak krowy, świnie czy owce. Jak widać na jednym z załączonych screenów w tym biomie znajdziesz również wyjścia z jaskiń. Jest to jednak teren nie polecany na tworzenie pierwszej kryjówki ( no chyba że w osadzie ). Jest otwarty i będzie ciężko nam się tutaj schować.

ID: 18 Leśne wzgórza ( Forest Hills )
Jest to jeden z typów wzgórz. Jak sama nazwa wskazuje, jest to biom w którym wzgórze porasta las. Zazwyczaj sosny wiodą tu prym, jednak nie brak też dębów. Te wzgórza nie są za wysokie. Ja często spotykam je przy zwykłych równinach. Z małego zbocza można sobie zrobić czadowy schron lub piękne wejście do kopalni. Minecraft nie ograniczył nas jednak jedynie do wzgórz porośniętych lasem. Wydaje się, że ten biom potrafi się sam dopasować do otaczającej go fauny. Jeżeli napotkasz wzgórze pośród tundry - będzie tam tundra. Jeżeli napotkasz wzgórze pośród pól - zapewne będzie tam las itd.

ID: 2 Pustynia ( Desert )
Pustynia jak na pustynię przystało jest niemal pusta. Zasadniczo pomiędzy piaskiem oraz piaskowcami gdzie nie gdzie przewijają się uschłe kwiaty oraz przydatne kaktusy. Biom pustyni często znajduje się obok plaży oraz oceanu. Ciekawym zjawiskiem występującym na pustyniach w Minecrafcie są pustynne osady. Są podobne do tych które możemy obserwować na równinach, jednak wyglądają inaczej. Czasem na pustyni trafisz na studnię z wodą a jeszcze rzadziej na piramidę. Na tym biomie fajnie się poluje na potworki. Gdzie byś nie poszedł - potwory widać jak na tacy. Można dokładnie zaplanować drogę uwzględniając mobki - czego nie można na pewno zrobić w lesie ( Bo lubią się kryć za drzewami oraz w miejsca dodatkowo utrudniające widoczność ). Niestety pustynia nie może grać głównych skrzypiec na samym początku rozgrywki. Przyjacielskie nam stworzenia odpuszczają sobie te okolice wybierając bardziej zielone zakamarki świata Minecraft. Główną atrakcją pustyń są jednak piramidy. Można w nich znaleźć naprawdę super skarby łącznie z diamentami na czele. Piramida jest jednak pułapką - ta która została załączona na obrazkach poniżej jest już wyeksploatowana - ktoś niestety wysadził skarby w powietrze. Niemniej pokazuję na zdjęciu jak można spokojnie dostać się do skarbu i nie wywołać wybuchu. Wystarczy wyburzyć sklepienie nad komnatą ze skarbem a następnie budować sobie powoli zejście w dół aż do samiusieńkich drogocennych skrzyń.

ID: 17 Pustynne Wzgórza ( Desert Hills )
Są to obiekty podone do wcześniej omówionych Leśnych Wzgórz. Podążając śladami wiatru po pustyni Minecrafta czasami zdarza nam się natknąć na ogromne piaskowe góry - to są właśnie Pustynne wzgórza. Załączyłem kilka zdjęć wykonanych w Minecrafcie z lotu ptaka. Na jednym z nich widać jak niebezpieczne potrafi być pustynne wzgórze - zobacz ile na tak małej powierzchnii zrespawnowało się potworków! Minecraft losowo generuje wygląd poszczególnych biomów jednak z zachowaniem pewnych parametrów.

ID: 7 Rzeka ( River )
Są to biomy unikalne w swoim rodzaju, ponieważ przez całą swoją długość mogą sąsiadować z kilkoma innymi Biomami. Podróż wzdłóż rzeki może okazać się dla nas ciekawym przeżyciem ( o ile jesteś Minecraftowym podróżnikiem a nie osadnikiem ). Rzeka idealnie nadaje się do połowu ryb. Można też przy niej spotkać pasywne zwierzęta, która można przy okazji wrzucić na ząb lub oswoić. Z rzeki wydobywa się glinę. W poblirzu rzek możesz szukać trzciny cukrowej potrzebnej do uzyskania cukru. Jak widać na załączonym obrazku rzeki posiadają koryto w którym możesz sobie spokojnie popływać w poszukiwaniu gliny. W rzekach występują również kałamarnice ( znane też w Minecrafcie przez niektórych jako ośmiornice - choć ośmiornicami nie są )

ID: 4 Las ( Forest )
Jeden z najbardziej popularnych biomów i ( przynajmniej przeze mnie ) jeden z najbardziej poszukiwanych na początku gry. Jest to biom który w całości porastają drzewa - brzozy i dęby ( jednak nie są tak blisko i gęsto jak w puszczy ). Osobiście lubię na początku udać się do lasu w poszukiwaniu wilków które po oswojeniu na samym początku gry znacznie ułatwiają Ci przeżycie. Trzeba jednak przyznać, że biom leśny zazwyczaj jest niewielki i w porównaniu z pustynią możemy go gdzieś na horyzoncie przeoczyć.

ID: 27 Las Brzozowy ( Birch Forest )
Las brzozowy nie różni się zbytnio od Biomu lasu z tą subtelną różnicą, że drzewa które tu rosną to brzozy. Zdjęcia które robiłem to tak jakby wzgórza, jednak opisywany las może ( i zazwyczaj występuje ) na płaskim terenie. W brzozowym lasku, możesz śmiało szukać zwierząt do hodowli. Krowy lubią się tu swobodnie wypasać. Zobaczcie kilka screenów z Minecrafta na Biomie Lasu Brzóz.

ID: 28 Brzozowe Wzgórza ( Birch Forest Hills )
Brzozowe Wzgórza to wzgórza na których rosną jedynie brzozy. Jak widać na zdjęciach zwierzątka lubią tu przebywać a świniom zdarza się wchodzić na drzewa. Jednak brzozowe wzgórza to coś innego niż Górzyste Brzozowe Wzgórza. Jak widzisz, Minecraft jest tak zaprogramowany aby tereny automatycznie się dostosowywały. Co oznacza, że jeżeli znajdziesz Brzozowy Las, jest duża szansa że gdzieś niedaleko pojawią się różne opcje związane z Brzozami takie jak np omawiany obecnie Biom Brzozowych Wzgórz.

ID: 35 Sawanna
Biom dość mizernie wypadający w moich oczach jak na Sawannę. Kiedy pierwszy raz szukałem w Minecrafcie Sawanny, spodziewałem się dzikiej przyrody, szału, bajerów, zwierząt typu lwy i zebry. Jednak nic z takich atrakcji nie dotyczy Sawanny. Jest to drugi Biom ( zaraz po Równinach ) na którym naturalnie respią się konie. Na sawannie możesz znaleźć Akacje - drzewa których nigdzie indziej w Minecrafcie nie spotkasz ( w naturalnych warunkach ). Trawa na tym Biomie jest jaśniejsza niż na Bagiennym Biomie, jednak ciemniejsza niż na Równinach a sam Biom położeniem terenu przypomina właśnie Równinę. Na sawannie mogą pojawiać się wioski. Sawanna jest zazwyczaj bardzo rozległym terenem.

ID: 163 Górzysta Sawanna ( Sawanna Plateau )
Ciekawostką dotyczącą Górzystej Sawanny jest to, że na tym Biomie wbrew prawom logiki dość często występuje woda lub nawet źródło wody. Krajobraz Górzystej Sawanny jest taki sam jak zwykłej Sawanny, tyle że są to góry. W porównaniu z innymi górzystymi terenami, często znajdziesz tu ścieżki prowadzące aż od ziemii po sam szczyt góry. Ten Biom ma też inne zaskakujące cechy. Wysokość Biomu Górzystej Sawanny sięga czasami najwyższych możliwych półapów wysokości ( Maksymalna wysokość w Minecrafcie to 256 metrów czyli inaczej mówiąc 256 bloków )

ID: 6 Bagno ( Swampland )
Bagna są jednymi z ciekawszych miejsc w Minecrafcie. Wchodząc na Bagna, możesz odnieść wrażenie że zrobiło się ciemniej - i tak rzeczywiście jest. Bagna są bowiem ciemnym kolorystycznie biomem. Znajdziesz tutaj takie rzeczy jak np niebieska orchidea czy lilia wodna. Z dużym prawdopodobieństwem bagna wygenerują się blisko źródła wody ( np rzeka ) same są terenem podmokłym na którym możemy spotkać mini stawy, jeziorka oraz rozlewiska wodne. Jeżeli chciałbyś zapolować na Slima - wpadnij tutaj nocą. Bagna zamieszkuje jeszcze jeden stwór o którym warto napisać a mianowicie Wiedźmy. Potrafią one wybudować sobie oszałamiająco wyglądające kryjówki. Nic tylko przejąć chatę i samemu w niej zamieszakć (^^,)

ID: 24 Głęboki Ocean ( Deep Ocean )
Jest to bezkresna woda, jednak głębokość potrafi dwukrotnie przewyższyć głębokość zwykłego oceanu dochodząc do 30 bloków. Jest to biom na chwilę obecną mało atrakcyjny zarówno turystycznie jak i funkcjonalnie. Możesz po prostu przepłynąć go na łódce w poszukiwaniu nowej wyspy lub innych biomów. Jednak od wersji 1.8 na Głębokim Oceanie będzie dostępny nowy bardzo ciekawy obiekt a mianowicie Ocean Monument. Są to naturalnie budujące się gdzieś na oceanie obiekty. W ich środku znajdziesz 2 nowe typy potworów czyli "Guardians" oraz "Elder Guardians". Są to stworki podobne do ryb, co na pewno nie dziwi. W śroku ukryta jest komnata skarbów na którą pewnie każdy z Was chciałby zapolować. Jeden z autorów gry oficjalnie powiedział, że na poziomie trudnym ta lokacja jest na tyle wymagająca, że warto najpierw wyposarzyć się w pełen diaxowy ekwipunek. Jednak warto podexpić, warto się ubrać i warto znaleźć skarb, gdyż jest wielki. Ta budowla jest bardziej obfita w skarby niż jakikolwiek inny obiekt występujący w naturalnych warunkach.

ID: 0 Ocean ( Ocean lub jak kto woli Ołszyn :P )
Jest to Biom o numerze zerowym, wychodzi na to że jest to pierwszy biom? Cóż, jestem wstanie w to uwierzyć, ponieważ ten biom nie oferuje zbyt wiele. Zazwyczaj łączy się z plażą od strony lądu oraz z głębokim oceanem w dalszej części. W tym biomie występują spore ilości kałamarnic, więc jeżeli szukasz barwnika - tutaj znajdziesz go bez problemu. Czasami pływając po oceanach można natknąć się na malutkie wysepki. Problem polega na tym, że jeżeli już znajdziesz tam jakieś żywe stworzenia - na pewno nie będą do Ciebie przyjaźnie nastawione. Co ciekawe, podróżując po dnie oceanu można natknąć się na podwodne wejścia do jaskiń. Jeżeli chciałbyś efektywnie przeszukiwać dno oceanu, najlepiej łyknąć miksturę widzenia w ciemności - różnica przed i po użyciu została przedstawiona na zdjęciach poniżej.

ID: 25 Kamienna Plaża ( Stone Beach )
Biom występujący w Minecrafcie zazwyczaj gdzieś pośrodku oceanu. Tworzy swojego rodzaju wyspę ( jak sama nazwa wskazuje kamienną ). Aż się prosi, żeby wybudować tam przeszklony domek z pięknym widokiem pośród szczytu którejś z wysepek. A na dachu można byłoby zrobić oldskulową farmę zwierząt. Kto się podejmuje i pokaże nam screena?

ID: 13 Ośnieżone Góry ( Ice Mountains )
Bardzo ładne wizualnie tereny. Wysoki łańcuch górski pokryty śniegiem. Czasami ( jak widać na załączonym obrazku ) znajdziesz tam drzewo, a pod nim kwiatki. W tych górach można śmiało kopać. Na pewno znajdziesz tam jakieś jaskinie i zakopane minerały. Lodowe wzgórza są kolejnym przykładem modyfikacji biomu wzgórza ( my jednak postanowiliśmy opisać każde kolejno ).

ID: 12 Tundra ( Ice Plains )
Wbrew pozornym opiniom, życie może tętnić na tundrach całkiem dobrze. Można tu znaleźć źródła wody, drzewa, kilka kwiatków niedaleko ujęcia wody itp. Jest to modyfikacja Biomu równin, jednak jak gracz dobrze się w okno Minecrafta wpatrzy dostrzeże, że Lodowe Równiny posiadają bardziej wyboistą powierzchnię. Oczywiście pokrywa je w większości śnieg. Kiedy tak błądzę po tych niekończących się Tundrach Minecrafta stwierdzam, że poza Netherem i Oceanami jest to jeden z największych biomów.

ID: 11 Zamarznięta Rzeka ( Frozen River )
Ciekawy Biom, można się na nim nieźle pobawić :) Zrób sobie na nim tor przeszkód. Wykop kilka półapek do przeskoczenia i śmigaj ile wlezie :D ( Pamiętaj, aby do przeszkód zbódować wyjścia w stronę brzegu, aby w razie wpadnięcia móc się szybko wydostać ). Jak widać na załączonym obrazku, idąc wzdłóż Zamarzniętej Rzeki możemy dotrzeć do jej końca. Czyżby źródełko?

ID: 30 Ośnieżona Tajga ( Cold Taiga )
Można powiedzieć że jest to Chłodna Tajga. Znajdziesz tu drzewa, czasami dynię. Drzewa mogą być wysokie, a sam krajobraz dość górzysty. na białym fajnie widać mobki w nocy, więc pod tym względem śnieg Minecrafta nam się przyda.

ID: 140 Pole Zamarzniętych Kloców ( Ice Plains Spikes )
Uff, znaleźć ten bi om to jak wygrać w totka. Szacunek dla każego który znalazł go w trybie survival, ja musiałem załączyć sobie creative bo inaczej bym tego nie odnalazł. Łatwo go przeoczyć, bo jest mały co w połączeniu z rzadkim występowaniem stanowi niezwykłe odkrycie. Biom jest również ciekawy pod kontem wizualnym, autorzy Minecrafta naprawdę się postarali. Teren znajduje się w zimnych regionach choć ja obok tego miałem pustynię z jednej strony, z drugiej ocean z trzeciel las z kwiatami który za chwilkę utrwalę na screenach oraz opisze i zamarzniętą tajgę. Istne skupisko ciekawych biomów. Budowa terenu przypomina jeża. Ziemia jest pokryta lodowymi szpikulcami. Trafiają się różne wysokości. Zarówno niskie jak i wysokie co starałem się utrwalić na screenach załączonych poniżej.

ID: 132 Las Kwiatów ( Flower Forest )
Ten biom jest po prostu uroczy. Jest to dosłownie Las Kwiatów. Znajdziesz w nim odmiany wielu z nich. Jeżeli do niego trafisz, pamiętaj aby wypełnić swój ekwipunek kilkoma stackami. Pomyśl, jak by to ładnie wyglądało gdybyś przed swoim domkiem miał ogródek pełen kwiatów? Wyobraź sobie, że niektóre z gatunków kwiatów występują jedynie na tym biomie! Prawdziwe znalezisko dla prawdziwego Minecraftowego podróżnika!

ID: 129 Pola Słonecznikowe ( Sunflower Plains )
Średnio często spotykany Biom, ponieważ zazwyczaj jest mały. Te słoneczniki z daleka za bardzo się nie wyróżniają. Jednak mimo wszystko występuje dość często jako odmiana zwykłego pola ( równiny ).

ID: 134 Górzyste Bagna ( Swampland Mountains )
Połączenie Biomu Gór z Biomem Bagien. Odnoszę wrażenie, że na tym biomie rzadziej występują wiedźmy. A Wy jak mieliście?

ID: 33 Sekwojowe Wzgórza ( Mega Taiga Hills )
Biom który może zaskoczyć swoim wyglądem. Nie spotykam go zbyt często, jednak zawsze jak się w nim znajdę przesiaduje sobie w nim trochę. Potworki lubią się tutaj pojawiać nawet za dnia, wówczas mamy je na widelcu bo nie wychodzą z cienia drzewa a jak wyjdą to giną od promieni słonecznych. Jeden z moich ulubionych biomów w Minecrafcie. Gdybym miał więcej czasu, chętnie wybudowałbym sobie tutaj kryjówkę między drzewami. To by było COŚ :D Kto zrobi nam fajnego screena?

ID: 8 Piekło ( Nether )
Cały Nether to jeden wielki biom, zatem, piekło uznajemy największym Biomem w Minecrafcie ( generuje się w nieskończoność podobnie jak overworld ). W Netherze możesz spotkać potworki typowe jedynie dla tego biomu takie jak zombie pigman, ghast, mroczny szkielet, mroczy szkielet jeźdźca, płomyk i magma cube.

ID: 37 Mesa ( Mesa )
Jedno jest pewne. Jeżeli przypadkiem Twój spawn znajdzie się blisko biomu Mesy będziesz miał gliny ile tylko będziesz potrzebował. Biom Mesy jest biomem pustynnym. Razem z ekipą minecraft serwery com wyruszyliśmy na zwiedzanie tego biomu oraz jego odmian. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęc oraz do poczytaniu o biomach opartych na Biomie Mesa.

ID: 38 Płaskowyż Mesy ( Mesa Plateau )
Płaskowyrze zazwyczaj zaskakują swoim monumentalnym wyglądem - i tak zaiste jest tym razem. Biom Płaskowyżu z Mesy jest ( jak to inne Mesy ) żadko spotykane, jednak warto go odwiedzić. Szczyty płaskowyżu są zazwyczaj płaskie ( choć zdarzają się też spiczaste ). Zachęcam do budowania na tym biomie ciekawych budowli ( z pewnością można wręcz wybudować zapierające dech w piersi ) i udostępniania w komentarzach :)

ID: 165 Mesa z Kominami ( Mesa Bryce )
Bardzo rzadki Biom. W zasadzie odmiana Biomu Mesy. Tworzy piękne krajobrazy dość gęsto porośnięte bajecznymi kominami zbódowanymi z barwionej gliny. Kominy bywają czasem bardzo wysokie. Zrobiliśmy kilka bajecznych zdjęć za które da się pokochać Minecrafta od ręki

ID: 14 Grzybowa Wyspa ( Mushroom Island )
Znaleźć ją to szczęście samo w sobie. Jest to szczęśliwa kraina na której swawolnie wypasająsię krówki, cała porośnięta grzybami różnej wielkości a co najważniejsze - nie ma na niej agresywnych potworów. Jest to idealne miejsce na spokojny domek wakacyjny. Co prawda cała wyspa to jedna wielka grzybnia, jednak można na nią nanieść ziemię, wprowadzić system nawadniania a co za tym idzie zrobić sobie wieeelkie pole uprawne oraz miejsce do hodowli zwierząt. Samo ukształtowanie wyspy bywa różne. Znajdziesz tu czasem płaskie tereny jednak większość stanowią pagórki różnych wielkości. Zachęcamy do rozmnarzania grzybowych krówek oraz do grabienia ich z grzybków. Ciekawą niespodzianką jest gdy masz respa na tej wyspie ( jak w przypadku seeda -491011021202772759 już kilka metrów od spawnu spotkasz Grzybowe Krowy )

ID: 15 Brzeg Grzybowej Wyspy ( Mushroom Island Shore )
Są to obrzeża Grzybowej Wyspy. Jak widać na załączonych obrazkach ich ukształtowanie może być również bardzo wysokie. Tak czy inaczej i mówiąc dokładnie jest to obramowanie łączące grzybową wyspę z ( prawie zawsze ) oceanem. Jestem ciekawy dlaczego twórcy Minecrafta dali to jako osobny biom. Idealnie zgrałby się z resztą wyspy. A Wy jak myślicie?

ID: 21 Dżungla ( Jungle )
Fajny biom którego jedną z większych ciekawostek jest to, że rosną tutaj drzewa które potrawią mieć korzeń szerokości 4 bloków co czyni je największymi w obwodzie drzewami w świecie Minecrafta. Jak widać na załączonych obrazkach Dżungla to dość obfity teren. Na liściach drzew można znaleźć jabłko, choć nie zdarza się to zbyt często. Kolejnym atutem Minecraftowej Dżungli jest to, że można w niej znaleźć świątynię a w niej skarby. Dżungla to też jedyny biom w którym można znaleźć naturlanie rosnące arbuzy.

ID: 22 Górzysta Dżungla ( Jungle Hills )
Jest to całkiem ciekawe połączenie biomu Dżungli z biomem Gór. Występują tutaj bardzo wysokie drzewa co w połączeniu z wysokimi górami pozwala niemalże dotknąć nieba.

ID: 23 Skraj Dżungli ( Jungle Edge )
Jest to skraj Dżugli, czyli miejsce w którym Dzungla łączy się z innymi biomami

ID: 9 Kres ( The End )
Spory biom, który na pewno odwiedzisz jeżeli będziesz chciał zaliczyć wszystkie osiągnięcia w Minecrafcie a jak mniemam na to się zanosi. Kres to niebezpieczne miejsce przepełnione po brzegi endermanami w ilościach hurtowych. Prawdziwą atrakcją Kresu jest EnderDragon czyli smok kresu, który jest wspomagany przez kilka kryształów. Biom ciemny, zbudowany z obsydiany oraz kamienia kresu. Jak tu będziesz proponuję Ci się nałykać tych bloków ile wlezie, bo jesteś tu pierwszy i ostatni raz na danym świecie.

Jak sprawdzić na jakim jestem biomie

W mojej wersjii Minecrafta ( Minecraft Luncher By Zyczu, obecnie 1.7.10 ) po wciśnięciu F3 jednym z parametrów jest "b:" To co jest po dwukropku to nazwa Biomu Minecraft na jakim się obecnie znajdujesz.Dodaj komentarz!Komentarze użytkowników

Błagam powiedz że masz seed do skraju dżungli albo górzystej dżungli z obrazka! To jest piękne, muszę tam mieć domek :((((

WAŻNY KOMENTARZ

W 1.8.3 od razu na spawnie zrobiła mi się mega taiga. Seed to: -3915894576237999949

Jeżeli nie wbije to źle wpisaliście lub ja źle wpisałem XD

Drugi pod względem długości poradnik jaki napisałem :P