Smilesoft, Tworzenie stron internetowych
tytuł kategorii Poradniki dotyczące podstawowych zagadnień w Minecrafcie

MineStart #1 Poradnik początkującego. Podążaj za osiągnięciami

Profil Autora Ocena Twoja Ocena Udostępnij
Budda (30)
Brak. Bądź 1wszy!
share

W tym poradniku na dobre rozpoczniemy przygodę z Minecraftem. Pokażę Ci jak odnaleźć się w wielkim świecie Minecrafta oraz opiszę jak korzystać z opcji "Osciągnięcia" aby ta pokierowała kilkoma pierwszymi godzinami gry w Minecrafta. Jest to bardzo skuteczna metoda poznawania gry od wewnątrz, ponieważ przeprowadza gracza przez najbardziej podstawowe elementy pokazując mu co i jak zrobić. Dodatkowo oprócz wytycznych z Minecrafta dowiesz się kilku ciekawostek ode mnie i już na dobre zagościsz w kwadratowym i kolorowym świecie gry Minecraft.

Jak wspomniałem w poprzednim artykule, nauczymy się grać idąc śladem osiągnięc. Pierwsze jest najprostrze, wystarczy wcisnąć E aby wejść w ekwipunek Pierwsze osiągnięcie w Minecrafcie Całe drzewko dostępnych osiągnięć przedstawione jest na poniższym screenie Minecraft całe drzewko osiągnięć To zadanie jest jednak zbyt proste. Zróbmy coś więcej. Wciśnij Esc i wejdź w "Osiągnięcia". Po najechnaiu myszką na osiągnięcie zobaczysz 2 rzeczy. Jego nazwę oraz opis co należy zrobić. Osiągnięcia które są dobrze widoczne to te które powinniśmy obecnie wykonać. Nie aktywne odblokują się później. Jak widzisz, Minecraft poleca Ci teraz abyś przy pomocy dłoni ściął ( choć to chyba złe słowo, bo po wyjęciu z drzewa bloku drewna drzewo nadal wisi w powietrzu :D ) drzewo. Jest to osiągnięcie o nazwie "Zbieranie drewna" i stanowi jedną z najbardziej podstawowych umiejętności w grze czyli rozbijania bloków i zbierania z nich tego co jest nam potrzebne. Pozyskajmy więc pierwszy surowiec. Wydobywanie drewna z drzew w Minecrafcie. Od razu kiedy zbierzemy ścięte drzewo zaliczy nam osiągnięcie. W Minecrafcie drzewo nie spadnie Ci na głowę ;) Jak zauważyłeś, drzewo które ścinasz nie spadnie Ci na czchę :D Mamy drewienko Jak nazbierasz się już drewienka, przejdźmy do kolejnego osiągnięcie.
Rzemieślnictwo Skonstruuj stół rzemieślniczy używając czterech bloków desek.
Właśnie nadchodzi wiekopomna chwila. Minecraft jest znany z możliwości craftowania a Ty za chwilę zcraftujesz swój pierwszy item zaliczając tym samym osiągnięcie "Rzemieślnictwo". Przejdź do ekwipunku ( E ) chwyć blok zebranego drewna i przełóż go w jedno z 4 pól jak na załączonym obrazku tworząc tym samym deski. Tworzymy deski Klikając lewym przyciskiem myszy na deski po prawej stronie możesz ich stworzyć ile chcesz. Teraz wyjmij drewno z pola craftingu i włóż po 1 desce na 1 pole ( LPM -lewy przycisk myszki - na deski i kładziesz PPM - prawy przycisk myszki - aby położyć po 1 sztuce ). Minecraft jak zrobić crafting table Kiedy odpowiednio poukładamy deski stworzymy stół rzemieślniczy. Wyjmij go i włóż do ekwipunku. Stół rzemieślniczy jest to narzędzie które umożliwia Ci crafting większości przedmiotów. Jest to niezwykle istotny element gry, dlatego cieszę się że poznajesz go razem ze mną. Osiągnięcie zaliczone - jedziemy dalej. Mamy do dyspozycji możliwość pójścia w 3 strony i pokolei pójdziemy w każdą z nich :) Minecraft Czas kopać!
Czas kopać! Użyj desek i patyków aby skonstruować kilof
Jak położyć stół rzemieślniczy Będzie nam potrzebny do tego stół który chwilę temu zmontowaliśmy. Aby móc go użyc, zaznacz go w swoim ekwipunku i PPM połóż na ziemię. Minecraft patyk PPM otwierasz go i układasz 2 deski w pozycjii pionowej otrzymując patyk Odzyskanie stołu rzemieślniczego Jak będziesz chciał ruszyć w dalszą drogę możesz odzyskać stół rozbijając go LPM tak jak drewno i podnieść nachodząc na to co z niego wyleci. Minecraft jak zrobić drewniany kilof Ułóż deski i patyki jak na załączonym obrazku aby wykonać kilof. Poniżej przedstawię 2 kolejne osiągnięcia wraz ze screenami pokazującymi sposób wykonania, myślę że komentarz jest zbędny:

Czas na żniwa! Użyj desek i patyków aby skonstruować motykę
Minecraft jak zrobić drewnianą motykę
Do ataku! Użyj desek i patyków aby skonstruować miecz
Minecraft jak zrobić drewniany miecz Dodatkowo warto też mieć na wyposażeniu łopatę Minecraft jak zrobić drewnianą łopatę Każde z narzędzi oraz bronii mogą się zużyć o czym świadczy umieszczony nad nimi pasek. Jeżeli zużyjesz narzędzie - będziesz od tej pory już wiedział jak je zrobić.

Tym sposobem wyposażyliśmy się w podstawowe narzędzia oraz broń. Przejdziemy zatem do kolejnej częście poradnika w której dowiesz się między innymi jak przygotować się na pierwszą nadchodzącą noc.Dodaj komentarz!

facebook